طراحی تجربه

Experience Design

19 مهر ماه 1394

چرا باید برای فروشگاه خود کیوسک بخرید؟

 

مصرف کنندگان امروزی اغلب در میان تجربه خرید از بازار قدرتمند دیجیتال از یک سو و جذابیت پر زرق و برق خرید حضوری در یک فروشگاه از سوی دیگر قرار می گیرند.

آنها برای لذت بردن در زمان خروج از یک فروشگاه همراه با خریدی که در دست دارند و پیش از آن، برای تحقیق در مورد محصولی که قصد خرید آن را دارند، اطلاعات می خواهند. تجربه خرید از درون یک فروشگاه فاقد اطلاعات دقیق محصول می باشد، پس مشتری به سراغ وب سایت آن فروشگاه می رود. اما وب سایت نیز فاقد جنبه های ملموسی است که به واسطه تجربه خرید از درون یک فروشگاه به دست می آید.

بنابراین، درمورد آن چه باید کرد؟ شما چطور می خواهید مشتری هایی که بهترین را از هر دو دنیای خرید دیجیتال و خرید مستقیم می خواهند، خشنود کنید؟

تجربه ای بی معطلی

اکنون، خرده فروشان می دانند که تجربه مشتری – Customer Experience – دقیقاً به اندازه انتخاب و قیمت محصول اهمیت دارد. تِنی جونز، مؤسس Travelocity and Kayak، می گوید: " شما می توانید محصولات فوق العاده ای داشته باشید، اما اگر مشتری نتواند آنها را سریع پیدا کند، شما مرده اید. مشتری ها به شیوه ی یافتن و خرید محصولی که می خواهند و هم چنین به جایی که قصد خرید از آن را دارند، اهمیت می دهند. شما باید در چرخه خرید مشتری، تجربه ای بجا و مناسب برای لحظه ای مناسب ایجاد کنید."

درک اینکه تجربه مشتری شامل آن چیزی است که به صورت رو در رو یا در یک کیوسک فروش و یا به صورت آنلاین یا در یک اپلیکیشن تلفن همراه اتفاق می افتد، برندینگ را وادار به سازگاری با تمامی این پلت فرم ها و به همان اندازه جذابیت و فریبندگی می کند.

تونی بارتل، رئیس GameStop، اظهار داشت که "بزرگترین چالش برای خرده فروشان ایجاد تجربه ای مناسب برای مشتری است تا مردم را برانگیزد و به آنها الهام ببخشد که به ارتباط مستمر خود با کیوسک های سفارش گیری ادامه دهند. این مسئله بخصوص در مورد نسل جوان به طور چالش برانگیزی وجود خواهد داشت.  چیزی که باقی می ماند، تناسب پیدا کردن با آنهاست. ما باید با آنها در هرجایی که هستند مواجه شویم. آنها به طور بی وقفه در حال استفاده از اطلاعات هستند. پس قدرت خلق یک تجربه از برندی بی نقص بسیار مهم است. اصالت بسیار مهم است."

 

 

موارد مختلف را امتحان کنید؛

تونی بارتل در ادامه صحبت های خود می گوید: "اگر در ابتدای امر موفق نشدید، خودتان را بتکانید و دوباره تلاش کنید. هیچ اجباری برای موفقیت سریع در آنچه که هدفش مشغول کردن و تحت تأثیر قرار دادن مشتری های شماست وجود ندارد.

در شرکت های بسیاری، سال ها تحقیق و پژوهش منجر به خلق تجربه ای فوق العاده شده است. به طوری که کیوسک های سفارش گیری درون فروشگاه و اپلیکیشن های تلفن همراه این شرکت ها خصوصیاتی برجای می گذارند که برای مشتری مطلوب و خواستنی است. هم چنین، اغلب می بینم حتی کیوسک هایی که فاقد قابلیت های لازم هستند نیز یک همراه خرید مفید می باشند و این مسئله بارها مرا به تعجب واداشته است که در این صورت بروز رسانی نرم افزار در این کیوسک ها کجاست؟ "

تنی جونز در همایشی خطاب به خرده فروشان چنین گفت: " من قصد دارم درباره ریسک های جذاب صحبت کنم. چرا که این مسئله در محیط در حال رشد امروزی بسیار اهمیت دارد. شما ناچار هستید فرهنگی را که دربرگیرنده آزمون و خطاست، ایجاد کنید. تجربه های کوچک، نمونه های سریع، آزمایش های هوشمندانه و به سرعت سازگار شدن آنها، برای کم کردن میزان ریسک شما مهم هستند. شما باید زمان زیادی را صرف گوش سپردن به مشتری های خود کنید تا اطلاعات در مورد جایی که آنها می خواهند شما باشید، به دست بیاورید. با این حال، مشتری ها ایده انقلابی بعدی را به شما نخواهند داد. شما باید فراتر از آنچه برایتان روشن و مشخص شده است را ببینید. به طور کلی، مطالعه و بررسی ها در داخل و بیرون کار شما آنقدر به طول خواهد انجامید تا تکنولوژی های به روز با گرایش های اجتماعی ترکیب شود و محصولات جدید و جذاب خلق گردد."

آینده متعلق به کسانی است که بهترین شبکه تجارت مستقیم با مصرف کننده را می سازند.

شرکت Toys “R” Us، می گوید: "خرده فروش ها باید برای موفق بودن در محیط در حال رشد و بسیار رقابتی امروز، محصولات و خدمات منحصر به فردی در تمامی کانال ها عرضه کنند." و از سوی دیگر، جری استورچ، مدیر اجرایی این شرکت در پاسخ به این سؤال که چه چیزی به معنای یک رویکرد همه جانبه برای رهبران خرده فروشی است، گفت: " آینده متعلق به کسانی است که بهترین شبکه تجارت مستقیم با مصرف کننده را می سازند."

شرکت Toys “R” Us به کمک ebay و صفحه نمایشی شرکت Horizon، یک کیوسک لمسی تعاملی بسیار جذاب همراه با توانمندی های رفتاری برای یکی از فروشگاه های خود در شهر رِدوود واقع در ایالت کالیفرنیا ارائه کرده است. این کیوسک تعاملی به خریداران اجازه می دهد تا در دسترس بودن محصول بخصوصی که به دنبال آن هستند را بررسی کنند، و اگر آن محصول در دسترس نیست، آنها می توانند آن را به کیوسک سفارش داده و در زمانی دیگر آن را تحویل بگیرند و یا حتی در شعبه دیگر فروشگاه که محصول در آن وجود دارد، آن را پیدا کنند. این اپلیکیشن برای تلفن های همراه نیز فراهم شده است. مشتری ها می توانند برای پرداخت هزینه ی آنچه به دنبال آن هستند از این اپلیکیشن استفاده کنند و سفارش خود را از یک فروشگاه نزدیک تحویل بگیرند.

در این دوره و زمانه، حقیقتاً مصرف کنندگان همه چیز را و در همان دوره خودشان می خواهند. شرکت هایی که بتوانند چنین چیزی را با موفقیت برای آنها فراهم کنند، نه تنها مشتری ها بلکه خودشان نیز سود فراوانی خواهند برد.

 

 

 

 

منبع:

http://web.horizondisplay.com/blog-touch-technology/bid/402686/Why-Retailers-Should-Bring-Interactive-Experiences-In-Store

 

مطالب مرتبط:

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

کیوسک تعاملی "کاله"

"خشکبار رفسنجانی" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

"فست فود زیتون" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

برچسب ها

کیوسک     برای فروشندگان    

ارسال دیدگاه

دیدگاها