طراحی تجربه

Experience Design

02 شهریور ماه 1394

خرید بدون نیاز به پیاده شدن از خودرو!  Walmart

 

امکان خرید راحت تر همراه با قیمت مناسب از طریق ارتباط بین دنیای فروش مستقیم و دیجیتالی، اقدام جدید مجموعه فروشگاه های والمارت –Walmart- می باشد. این غول خرده فروشی برای مصرف کنندگانی که تمایل به خرید اقلام مصرفی خود به صورت آنلاین دارند، خدمات جدیدی با عنوان Walmart Pickup Grocery فراهم کرده است.

به گفته والمارت این شیوه به مشتریان ثبت نام شده این امکان را می دهد تا از طریق ایمیل، "دریافت خدمات در همان روز سفارش " را امتحان کنند.

مشتری ها می توانند از طریق سایت به صورت آنلاین اقلام موردنیاز خود را سفارش دهند که شامل حدود 10،000 آیتم مصرفی و غذایی از قبیل گوشت تازه، محصولات لبنی و اجناس رایج خانگی می باشد. سپس مصرف کننده زمانی بین 2 ساعت تا 3 هفته بعد از ثبت سفارش برای تحویل انتخاب می کند. پس از آن خریدار در زمانی که از قبل مشخص شده به یکی از ایستگاه های کیوسک در محل دریافت اجناس سفارش داده شده می رود و به مسئول مربوطه اطلاع می دهد تا سفارش را تا دم خودرو بیاورد. هزینه این سفارش ها نیز به صورت آنلاین پرداخت می شود. والمارت می گوید ما هر روز این آزمایش را با قیمت های پایین و بدون هیچ هزینه اضافی برای مشتریان ادامه می دهیم.

 

 

زمانی که این شیوه جدید فروش به صورت عمومی به اجرا درآمد، دیشا بارنت، سخنگوی والمارت گفت: " ما می دانیم نیازهای مشتریان والمارت در حال تغییر است. درخواست های آنها افزایش یافته  و نیاز به گزینه های بیشتری برای خرید دارند. اکنون ما روشی داریم تا در یک تجربه خرید لذت بخش به آنها قیمت های پایین، دسته بندی های گسترده همراه با ارزش و تسهیلات عرضه کنیم."

 او ادامه می دهد: "این شیوه جدید فروش خوار و بار به هیچ وجه به معنی جایگزینی شیوه های خرید مرسوم از سوپرمارکت ها و دیگر مراکز خرید نیست. در واقع مشتریانی که به صورت آنلاین مواد غذایی خود را خریداری می کنند به سرعت به سمت چنین شیوه های خرید اینترنتی سوق داده می شوند.

والمارت می گوید شکل انبارهای کوچک جدید در این فروش آزمایشی یکی از اقداماتی است که در سراسر کشور اجرا شده تا تمایل مشتری نسبت به انتخاب دریافت سفارش توسط خود او در مقایسه با سایر خدمات خرید که توسط فروشندگان ارائه می شود محاسبه گردد. در این خصوص فروشنده ای از والمارت در شهر دنور گفت: "آزمایش تحویل خرید جلو درب منزل در شهر دنور به خوبی پیش می رفت. تا اینکه ما متوجه شدیم اغلب مشتری ها ترجیح می دهند خودشان در زمانی که برایشان امکان پذیر است خرید اینترنتی خود را تحویل بگیرند و هزینه اضافه ای پرداخت نکنند. چرا که هزینه تحویل در منزل در بازار دنور بین 5 تا 10 دلار می باشد."

 

 

از سوی دیگر،کارول اسپیکرمن، مدیر عامل شرکت  Newmarketbuilder، درباره والمارت چنین می گوید: "والمارت همچنان از ارائه شیوه های جدید به مشتریان جویای راحتی سود می برد، بدون اینکه به شیوه های دیگر فروش او لطمه ای وارد شود. همپنین، خرید کار وقت گیری است و باعث ناراحتی والدینی که فرزند کوچک دارند و نیز افراد سالخورده و ناتوان می شود. به همین دلیل این شیوه جدید فروش والمارت عالی و موفق بوده و مصرف کنندگان زیادی به استفاده از آن ترغیب شده اند. این حرکت جدید در امریکا به تنهایی می تواند مشتری های بیشتری را به اکوسیستم والمارت اضافه کند."

در نهایت به گفته تحلیل گران، وجود این شیوه جدید فروش خوار و بار در نزدیکی خانه، محل کار و مراکز تکنولوژیک، سودآور است، زیرا مصرف کنندگان قادر خواهند بود قابلیت های تکنولوژی جدید را به سرعت و راحتی و بدون نیاز به صرف زمان طولانی امتحان کنند.

 

 

 

منبع:

http://www.thecitywire.com/node/34907#.Va8piPmqpBc

 

مطالب مرتبط:

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

"فست فود زیتون" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

"خشکبار رفسنجانی" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

ارسال دیدگاه

دیدگاها