طراحی تجربه

Experience Design

27 اردیبهشت ماه 1394

کیوسک مرسدس بنز، تکنولوژی تعاملی لوکس

 

 

مرسدس بنز  برای مشتریان خودروهای رده لوکس خود، امکان منحصر به فردی را در کشور امریکا فراهم آورده است. 400 کیوسک ویژوالایزر Visualizer”" در 352 نمایشگاه در سراسر امریکا بکار گرفته شدند. این کیوسک ها مشتری را قادر می سازد تا بتواند خودروی مورد علاقه خود را خلق کند و گزینه های متعددی که شرکت مرسدس بنز بر روی این کیوسک ها ارائه داده است را جستجو و از میان آنها موارد موردنظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.

فروشندگان خودرو همواره به دنبال افزایش تجربه های لذت بخش برای مشتریان خود هستند. از این رو، مرسدس بنز به ارائه این تجربه جدید برای مشتریان خود اندیشیده و در سراسر ایالات متحده کیوسک های تعاملی را نصب و راه اندازی کرده است.  کیوسک ها دائماً بروز رسانی می شوند تا فروشندگان همواره کامل ترین اطلاعات را در اختیار مشتری قرار دهند.

کیوسک های تعاملی مرسدس بنز نه تنها به مشتری اجازه می دهند خودروی رؤیایی خود را بسازد بلکه امکان انتخاب جزئی ترین گزینه های دلخواه را نیز برای وی فراهم آورده اند. از این رو می توان به جرات گفت، محتوای نمایش داده شده برروی هرکدام از این کیوسکها به اندازه خط تولید یک اتومبیل بسیار لوکس حیرت آور است. این کیوسک مشتری را در یک تور مجازی برای خلق خودروی خود قرار می دهد و نهایتاً در یک فیلم کوتاه مشتری خود را سوار بر خودرویی که شخصاً آن را ساخته مشاهده می نماید.

کیوسک های تعاملی مرسدس بنز را می توان به عنوان فروشندگان بی صدا "silent salesmen" در نظر گرفت. فروشندگانی که قادر به ایجاد سطح بالایی از رضایت در مشتری بوده و عاملی برای حفظ اعتبار فروشندگان در ارائه نوآورانه ترین تجربه به مشتریان هستند.

 

 

 

منبع:

http://www.digitalscreenmedia.org/2012-dsa-crown-award-pos-gold---10-000

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

فست فود زیتون مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

خشکبار رفسنجانی مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

کیوسک تعاملی "کاله"

ارسال دیدگاه

دیدگاها